















Sortiment» HANDDUKSTORKAR» LVI» Muria»
Muria
Oljefylld handdukstork Muria
De svängda rören hos Muria fångar uppmärksamheten och skapar en visuell effekt i ditt badrum och ger dessutom en massa utrymme att hänga handdukar på. Denna kompakta handdukstork är utrustad med justerbar temperaturkontroll så att du alltid kan ställa in din idealtemperatur.
Den perfekta lösningen för trånga utrymmen eftersom den kan vridas 180 grader. Finns i krom eller vitlack. Alternativt finns Muria med en enkel strömbrytare istället för den justerbara temperaturkontrollen som på Muria R.Spänning: 230V.
Strömbrytare/ratt för reglering av torkens temperatur
inom intervallet 38 - 60° C. Denna tork kan ej förses med dold kabelanslutning då den är svängbar.
(IP44), vätskefylld handdukstork, svängbar 180 grader för maximal flexibilitet, med strömbrytare, max yttemperatur 60°C. Spänning: 230 V. Det här är en smart lösning som även kan monteras i trånga utrymmen. Godkänd för fast montage i bad- och hygienutrymme.
Produktfakta
Kopplingshuset med 2-polig strömbrytare och 1,5m 3-ledarkabel skall sitta nedtill på handdukstorken.
Nedre väggfästena är justerbara i höjdled för kakelskarvar etc.
Max yttemperatur 60°C.
Kapslingsklass IP 44.
Spänning 230V.